Karty MIFARE DESFire EV1

Rozwiązanie MIFARE DESFire EV1 to zaawansowana, bezpieczna i wszechstronna karta zbliżeniowa. Dzięki swojej elastycznej pamięci umożliwia przechowywanie danych z wielu niezależnych systemów. Posiada wbudowany system zarządzania kopiami zapasowymi oraz wzajemnym trzyprzebiegowym uwierzytelnianiem. Pozwala na przechowywanie do 28 różnych aplikacji i 32 plików na aplikację. Karta MIFARE DESFire EV1 zapewnia szybką transmisję danych, co umożliwia sprawną obsługę, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że jej działanie opiera się na światowych standardach zarówno dla interfejsu radiowego, jak i metod kryptograficznych. Jest zgodna z 4 poziomami normy ISO/IEC 14443A i wykorzystuje polecenia zapisane w normie ISO/IEC 7816-4.

Karty MIFARE DESFire EV1 znajdują zastosowanie w różnorodnych dziedzinach, które wymagają zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań identyfikacji, autoryzacji oraz przechowywania danych. Można wykorzystać je przede wszystkim do zabezpieczania budynków, pomieszczeń lub infrastruktury, ograniczając dostęp do nich tylko do uprawnionych osób. Dzięki zaawansowanym mechanizmom kryptograficznym, karty te są skuteczne w zapobieganiu nieautoryzowanym próbom wejścia. Doskonale sprawdzają się także w rozwiązanych związanych z administracją publiczną i elektronicznym dostępem do usług, karty MIFARE DESFire EV1 mogą pełnić rolę identyfikatorów, pozwalając na uwierzytelnianie użytkowników i dostęp do odpowiednich zasobów. W różnych środowiskach, takich jak uczelnie, biura czy firmy, karty MIFARE DESFire EV1 mogą służyć jako identyfikatory pracowników lub studentów, ułatwiając nie tylko zarządzanie dostępem, ale i monitorowanie obecności. Mogą być także używane do autoryzacji w różnego rodzaju systemach, gdzie kluczowym aspektem jest zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Karta MIFARE DESFire ma wiele zalet, które przyczyniają się do jej popularności i szerokiego zastosowania w różnych dziedzinach. Oto ich najważniejsze mocne strony:

  • bezdotykowa transmisja danych,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa z certyfikacją Common Criteria (EAL4+),
  • wieloaplikacyjność,
  • pamięć o dużej wytrzymałości, z możliwością 500 000 cykli zapisu i odczytu,
  • szybki transfer danych o prędkości do 848 kbit/s,
  • elastyczność, konfigurowalność,
  • zgodność z międzynarodowymi standardami,
  • zaawansowane funkcje — szyfrowanie, uwierzytelnianie i zarządzanie kopiami zapasowymi,
  • zabezpieczenie przed kopiowaniem za pomocą ogólnodostępnych, łatwych w obsłudze „kopiarek” kart,
  • odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych.
Specyfikacja karty MIFARE DESFire EV1 2K
Pamięć EEPROM
2kB do: 28 aplikacji; 32 plików; 5 rodzajów plików
Trwałość zapisu
500 000 cykli zapisu i odczytu
Przechowywanie danych
10 lat
Odległość robocza
do 100 mm (w zależności od mocy dostarczanej przez PCD i geometrii anteny)
Unikalny numer UID
7-byte UID
Częstotliwość robocza
13,56 MHz
Transfer danych
106 kbit/s, 212 kbit/s, 424 kbit/s, 848 kbit/s