ROZWIĄZANIA DLA HR

Rozwiązania dla HR — jak technologia wspiera zarządzanie pracownikami?

Obecna dynamika biznesu stawia przed zespołami HR coraz większe wyzwania, z drugiej jednak strony innowacyjne rozwiązania technologiczne otwierają nowe możliwości. Narzędzia cyfrowe rewolucjonizują zarządzanie zasobami ludzkimi, od rekrutacji po automatyzację procesów administracyjnych oraz rozliczanie czasu pracy.

Istotne rozwiązania HR to m.in. systemy ATS i platformy onboardingowe, które ułatwiają rekrutację i wdrażanie nowych pracowników. Dodatkowo wspierają identyfikację potencjału i planowanie rozwoju nowozatrudnionych osób oraz stałych pracowników.

Pracownicy biurowi

Wykorzystywane w organizacjach platformy komunikacyjne i narzędzia do współpracy wzmacniają relacje w zespołach, niezależnie od lokalizacji, z kolei technologie chmurowe i aplikacje mobilne zapewniają elastyczny dostęp do danych i pracy, co doskonale sprawdza się dla firm z hybrydowymi oraz zdalnymi modelami działania.

 

Nie mniej ważna jest automatyzacja podstawowych procesów administracyjnych, jak obsługa urlopów czy rozliczanie wynagrodzeń, co skraca czas potrzeby na wykonane tych zadań i pozwala na wykorzystanie dnia w pracy na bardziej kreatywne działania. Korzyścią z korzystania tego typu nowoczesnych rozwiązań jest także zminimalizowanie błędów w wyliczeniach, które czasem mogą być niezwykle dotkliwe dla firmy.

 

Co ważne — technologia jest tylko narzędziem! To podejście i zaangażowanie organizacji decydują o pełnym wykorzystaniu jej potencjału.

Jak wybrać najlepsze rozwiązania HR?

Wybór optymalnych rozwiązań dla HR to kluczowy krok w budowaniu efektywnych i zaangażowanych zespołów. Oto istotne etapy, które trzeba uwzględnić podczas poszukiwania oprogramowania dla organizacji:

Lupa
 1. określenie potrzeb na podstawie oceny bieżących wyzwań ivcelów działu HR;
 2. badanie rynku;
 3. konsultacje z zespołem — poznanie ich potrzeb i preferencji;
 4. określenie realistycznego budżetu przy uwzględnieniu kosztów licencji, wdrożenia i utrzymania;
 5. implementacja, integracje i ewaluacja.

Należy pamiętać, że nie ma idealnego rozwiązania HR dla każdej firmy. Kluczem do sukcesu jest dokładne dopasowanie narzędzi do specyfiki organizacji, przy jednoczesnym rozsądnym zarządzaniu budżetem.  W Rosslare rozumiemy potrzeby działów HR z różnych branż (m.in. produkcja, instytucje publiczne edukacja) i oferujemy spersonalizowane rozwiązania, które ułatwią codzienne obowiązki działów kadrowo-płacowych i pozwolą skupić się na budowaniu zaangażowanych zespołów.

Integracja — postaw na nowoczesną technologię w dziale HR

Integracja systemów jest kluczowa dla nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi, przynosi liczne korzyści dla działu HR, firmy i pracowników. Automatyzacja powtarzalnych zadań, swobodny przepływ danych pomiędzy różnymi obszarami oraz centralny dostęp do informacji o zatrudnionych to tylko niektóre z jej zalet. Dodatkowo, gromadzenie i analiza danych w jednym miejscu ułatwiają identyfikację trendów, a co za tym idzie podejmowanie strategicznych decyzji przez kadrę zarządzającą i pracodawców oraz obniżenie kosztów operacyjnych poprzez minimalizację ryzyka błędów i optymalizację wykorzystania zasobów ludzkich. Integracja dla branży HR stanowi więc ważną inwestycję, która przynosi wymierne korzyści dla efektywności działania, satysfakcji pracowników w organizacji oraz ostatecznie kosztów działu HR.

Rozwiązania dla HR od Rosslare

AutoID Polska S.A. jako oficjalny dystrybutor marki Rosslare w Polsce dostarcza firmom hardware (sprzęt) pozwalający na kompleksowe rejestrowanie czasu pracy w firmach — zarówno małych start-upach, jak i dużych, rozbudowanych przedsiębiorstwach, takich jak biurowce, instytucje publiczne czy fabryki. Co ważne, dzięki wysokiej wydajności czytniki rejestracji czasu pracy doskonale sprawdzają się w miejscach z dużym natężeniem ruchu, pozwalając na znaczne zredukowanie kolejek oraz usprawnienie przepływu osób. Wraz z urządzeniami, istnieje możliwość zaimplementowania rozwiązania  IT od AutoID, które automatyzuje procesy związane z ewidencją czasu pracy.

Pracownik biurowy trzymający zegar

Kluczowe funkcjonalności oprogramowania dla specjalistów HR to m.in.:

 • rejestracja czasu pracy oraz wejść i wyjść z pracy,
 • podgląd zdarzeń w czasie rzeczywistym,
 • automatyczne generowanie kart pracy, list obecności i raportów,
 • tworzenie i zatwierdzanie grafików,
 • ewidencjonowanie urlopów, zwolnień lekarskich i innego typu nieobecności,
 • raporty na temat: czasu pracy, nadgodzin, urlopów i absencji,
 • identyfikacja potencjalnych naruszeń Kodeksu Pracy,
 • obsługa pracy zdalnej.

 

Rozwiązania dla HR do ewidencji czasu pracy od Rosslare i AutoID mogą być zintegrowane dwukierunkowo z dowolnymi systemami kadrowo-płacowymi i ERP, takimi jak: TETA HR, R2płatnik, Sage Symfonia, Comarch ERP Optima, enova365, Macrologic HR, Impuls EVO–BPSC, co znacząco usprawnia przepływ danych i pozwala na automatyzację procesów, a co za tym idzie, oszczędza czas i zmniejsza ryzyko błędów.

 

Na naszej liście nie ma programu, z którym pracujesz? Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz i dowiedz się więcej na temat integracji rejestracji czasu pracy z systemem kadrowo-płacowym w Twojej organizacji. Nasza oferta w tym zakresie jest szeroka, więc istnieje spora szansa, że będziemy mogli wykonać prace dla Ciebie!