Szyfrowana kontrola dostępu polega na pełnym szyfrowaniu przesyłu danych podczas komunikacji pomiędzy: kartą, czytnikiem, kontrolerem, a serwerem i oprogramowaniem, co pozwala na jeszcze lepsze zapewnienie bezpieczeństwa w organizacji. W procesie najważniejsze są algorytmy oraz klucze, które generują zapis zaszyfrowany. Może być on wyświetlany w oryginalnej formie tylko jeżeli zostanie odszyfrowany we właściwy sposób. W większości procesów kryptograficznych używa się szyfrowania symetrycznego do zakodowanej transmisji danych. Wykorzystuje się tu ten sam klucz prywatny zarówno do szyfrowania, jak i deszyfrowania. Za jego pomocą można uwierzytelniać karty dostępu do czytników i systemu zabezpieczeń.
W rozwiązaniach Rosslare stosowany jest otwarty protokół komunikacyjny OSDP V2. To dwukierunkowe rozwiązanie szyfrowane w standardzie AES 128-bit. Szyfrowane karty dostępowe wykorzystują dwukierunkową komunikację między poświadczeniami dostępu a czytnikiem. Oznacza to, że technologia wymaga wzajemnego uwierzytelnienia. Dwukierunkowa weryfikacja eliminuje możliwość nieautoryzowanego powielania, które można wykonać za pomocą standardowych kart dostępu. Wdrażając szyfrowaną kontrolę dostępu, warto zdecydować się na karty inteligentne 13,56 MHz. W naszej ofercie dostępne są karty MIFARE DESFire EV1 oraz MIFARE Classic EV1.
W portfolio marki Rosslare znaleźć można szeroki wybór czytników kontroli dostępu oraz kontrolerów, które pozwalają na kompleksową kontrolę dostępu w przedsiębiorstwach działających w wielu różnych branżach, jak i szpitalach, laboratoriach oraz instytucjach publicznych, w tym infrastruktury krytycznej, w której kładzie się ogromny nacisk na bezpieczeństwo.
Dobór rozwiązania, które zostanie wdrożone w danym miejscu, oparty jest na dogłębnej analizie, w której brane są pod uwagę m.in. zasoby podlegające ochronie oraz potencjalne zagrożenia. Dzięki temu można zaimplementować rozwiązania, które będą spełniać wymagania dotyczące bezpieczeństwa, np. szyfrowanie, jak i będą opłacalne dla przedsiębiorstwa.