Kontrola dostępu Rosslare w kolejnym sądzie rejonowym

Sądy w Polsce pełnią kluczową rolę w systemie prawnym i są integralną częścią trójpodziału władzy, który jest fundamentalnym elementem demokratycznego państwa prawa. Mają za zadanie stosować prawo w sposób sprawiedliwy i zgodny z przyjętymi zasadami oraz demokratycznymi standardami. Niezależność sądów jest kluczowym elementem systemu sprawiedliwości, a jej utrzymanie jest ważne dla zapewnienia równości obywateli wobec prawa.
Aby jednostki te mogły funkcjonować sprawnie i wiarygodnie bardzo ważne jest zadbanie o kilka kluczowych aspektów. Wśród nich bez wątpienia należy zwrócić uwagę na kontrolę dostępu do budynku, jego stref oraz pomieszczeń. Aby zadbać o to w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach, stawiamy na urządzenia z naszego portfolio. Działanie systemu w tej łódzkiej jednostce opiera się na czytnikach z serii AY-x6x80 oraz kontrolerach AC-825IP. Elementem systemu są także bramki uchylne oraz bramki obrotowe niskie, które dbają o zabezpieczenie sądowych przestrzeni przed niepowołanymi „gośćmi”.
Kontrola dostępu od AutoID oparta na urządzeniach Rosslare to system, który oferuje wiele zalet i korzyści. Wśród nich z całą pewnością należy wspomnieć o:

✔️ wysokim poziomie bezpieczeństwa, dzięki któremu można zmniejszyć ryzyko wykradzenia cennych akt i dokumentów, wandalizmu czy incydentów narażających życie i zdrowie pracowników;

✔️ precyzyjnej kontroli dostępu do określonych obszarów — można dokładnie określić, kto ma dostęp do danego miejsca i w jakich godzinach, co pozwala na dostosowanie poziomu dostępu do potrzeb sądu;

✔️ szerokich możliwościach raportowania niezbędnych dla audytów i dochodzeń;

✔️ możliwości integracji z innymi systemami, co umożliwia bardziej kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem;

✔️ zgodności z regulacjami, spełnianie Grade 3 bezpieczeństwa wymaganego w sądach;

✔️ obniżeniu kosztów związanych z zarządzaniem dostępem do budynków oraz zwiększenie efektywność pracy.

AutoID we współpracy z firmą Ancor przeprowadziło kompleksowe prace w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach, które polegały na wykonaniu projektu i okablowania, montażu urządzeń oraz instalacji serwera aplikacji wraz z konfiguracją i szkoleniami dla członków zespołu Sądu.

Oprócz możliwości kontroli dostępu, dzięki urządzeniom Rosslare Klient ma także możliwość rejestrowania czasu pracy pracowników oraz bezpiecznego dostarczania danych w formie elektronicznej do systemu SAP HR ZSRK celem kontroli i rozliczenia godzin pracy — jest to wymaganie Ministerstwa Sprawiedliwości, do którego wdrożenia zobligowane były wszystkie sądy do końca 2022 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami z niniejszego wdrożenia w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach! Nasze rozwiązania pomogły już wielu instytucjom w efektywnym zarządzaniu dostępem do budynków oraz precyzyjnym rejestrowaniu czasu pracy pracowników, a poniższy dokument jest najlepszym dowodem na skuteczność naszych rozwiązań.

Ikona PDF